Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 10357527



*

nr 1035 7527


Kandelabrar

2 st, Aluminia, keramik, höjd: 49-51


Kondition: ena kandelabern har två lagade armar

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 maj 2016
kl 19:54:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/4 16:56:19 1      2.400 kr
2/5 19:48:39 2      1.200 kr
2/5 19:48:39 1      1.300 kr (Budbetjänt)
2/5 19:49:10 2      1.900 kr
2/5 19:49:10 1      2.000 kr (Budbetjänt)
2/5 19:49:49 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminia kandelaber kandelabrar keramik ljusstakar ljusstake
  • 6587 Ã„ggkoppar
    ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:40
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:49
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:02
  • 6714 Elljusstake
    Elflugan. Längd: 32 cm. Höjd: 39,5 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:07
  • 6311 Golvljusstakar
    2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:00
  • 6463 Ljuslyktor
    ett par, Mässing med glaskupor. Höjd: 26 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:08




Ladda ner broschyr