BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 10357527
*
nr 1035 7527
Kandelabrar
2 st, Aluminia, keramik, höjd: 49-51
Kondition: ena kandelabern har två lagade armar
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 19:54:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 16:56:19
1
2.400 kr
2/5 19:48:39
2
1.200 kr
2/5 19:48:39
1
1.300 kr (Budbetjänt)
2/5 19:49:10
2
1.900 kr
2/5 19:49:10
1
2.000 kr (Budbetjänt)
2/5 19:49:49
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminia kandelaber kandelabrar keramik ljusstakar ljusstake
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30
-
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:48
*
Kandelabrar
Kondition: ena kandelabern har två lagade armar
Läs om budbetjänten
nr 1035 7527
Kandelabrar
2 st, Aluminia, keramik, höjd: 49-51
Kondition: ena kandelabern har två lagade armar
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/4 16:56:19 | 1 | 2.400 kr |
| 2/5 19:48:39 | 2 | 1.200 kr |
| 2/5 19:48:39 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 2/5 19:49:10 | 2 | 1.900 kr |
| 2/5 19:49:10 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 2/5 19:49:49 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aluminia kandelaber kandelabrar keramik ljusstakar ljusstake
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30 -
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:48



